Jump to Navigation

Program sportovně-poznávacího dopoledne - středa 17.září

 

A - Stezka korunami stromů

První stezka korunami stromů v České republice se vine okolím Lipenské přehrady a nabízí unikátní zážitek s atraktivními výhledy na Šumavu a Novohradské hory. Stezka dlouhá 675 metrů s 18 adrenalinovými zastávkami je zakončena 40 metrovou devítihrannou věží, ze které vede nejdelší suchý tobogán v naší republice o celkové délce 52 metrů. Celá stezka je dokonale zabezbečená, bezbariérová a přizpůsobená pro vycházku s kočárky.  První skupina výletníků se může vrátit zpět do Frymburku cestou dlouhou cca 8 km, druhá skupina se bude vracet autobusem.

 

B - Hrad Rožmberk

Státní hrad Rožmberk z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů tvz. Dolní hrad a Horní hrad, z hož se zachovala pouze kamenná hláska zvaná Jakobínka.  V Rožmberské síni je pak portrét Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se zde podle pověsti zjevuje. Cesta tam a zpět je zajištěna autobusem.

 

C - Okružní plavba po Lipně

Plavba jedním z parníků křižujících Lipenskou přehradu je připravena pro 50 osob. Plavba trvá cca 1 hodinu, je možnost po části cesty vystoupit a vrátit se do Frymburku procházkou po některé z turistických tras.

 

 

D - Individuální program

Wellness hotel Frymburk nabízí mnoho možností k aktivnímu odpočinku, a to ať v hotelovém komplexu nebo v jeho okolí. Více informací o akcích a možnostech odpočinku v okolí Lipna pak najdete stránkách www.lipnoservis.cz.

 

 Main menu 2

Page | by Dr. Radut