Jump to Navigation

Milí příznivci hmotnostní spektrometrie,

je nám velkým potěšením vás pozvat na Školu hmotnostní spektrometrie, tradiční akci, která se letos uskuteční ve dnech 14. – 19. září v hotelu Frymburk na Lipně. Letošní 15. ročník Školy hmotnostní spektrometrie poskytne opět prostor pro předávání znalostí, zkušeností a popularizaci hmotnostní spektrometrie, jakož i pro navazování profesních kontaktů a odborné diskuse. Program bude obsahovat přednášky vhodné pro nováčky i zkušenější specialisty v oboru. Navážeme na osvědčenou praxi předchozích ročníků; stručně budou zmíněny základní principy hmotnostní spektrometrie a technologie, pozornost bude věnována trendům v oboru a spojení se separačními technikami.

Oproti předchozímu ročníku bude Škola prodloužena o jeden den. Součástí programu budou i přednášky renomovaných zahraničních přednášejících. Letos budou také uděleny cestovní granty pěti studentům, jejichž příspěvky budou předneseny v dedikované sekci. V rámci odborného programu se uskuteční i slavnostní udělení Ceny Vladimíra Hanuše a Petra Sedmery v kategorii Hmotnostní spektrometrie a přednáška letošního vítěze. 15. ročník Školy hmotnostní spektrometrie je zařazen v centrální databázi školících akcí Komory vysokoškolsky vzdělaných pracovníků ve zdravotnictví ČR pod registračním číslem 163/2014 a je ohodnocen 12 kredity za pasivní účast.

Registrace bude probíhat od 31. března výhradně online na webových stránkách akce,  které budou průběžně doplňovány a aktualizovány. Náročný program odlehčí nabídka společenských, kulturních a sportovních akcí. Jako každý rok budou na večerní rauty navazovat společenské programy a na středeční dopoledne si můžete vybrat jeden ze tří organizovaných výletů. V průběhu celé akce vám bude k dispozici hotelový aquapark a fitness centrum.

Uskutečnění této akce by bylo nepředstavitelné bez spoluúčasti partnerů z komerční sféry, kteří přinášejí čerstvé informace o novinkách v instrumentaci i souvisejících aplikacích a podporují společenské, kulturní a sportovní aktivity v jejím průběhu. V letošním roce jsou partnery společnosti AB SCIEX, Bruker, HPST - Agilent Technologies Authorized Distributor, Thermo Fisher Scientific, Waters, Labicom, LECO, Shimadzu, Merck Millipore, Sigma-Aldrich a PE Systems.

Dovolte mi ještě, abych vás při této příležitosti pozval rovněž na 20. Mezinárodní konferenci hmotnostní spektrometrie (International Mass Spectrometry Conference, IMSC 2014) pořádanou partnerskými organizacemi v Ženevě jen tři týdny před naší Školou.

Těšíme se na viděnou ve Frymburku!

Za organizátory

prof. Jan Preisler, Ph.D.Main menu 2

Page | by Dr. Radut